Ballina Politike LSI nxjerr jashtë loje PD , mendon veç për PS

LSI nxjerr jashtë loje PD , mendon veç për PS

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama thotë se LSI luftën për të dalë i pari e ka me PS-në për të më ekzaktësisht në 4 qarqe përfshi Tiranën ndërsa shprehet i bindur se në Berat dhe Gjirokastër është forcë e parë LSI dhe nuk njeh konkurrencë.

“Ne jemi në garë për të dalë forcë e parë. dhe të bindur se kjo është zgjidhja më e mirë. LSI në Tiranë është e barabartë në garë me PS-në dhe se luftojmë përballë PS për vendin e parë në Tiranë, Durrës Elbasan, Fier. Ndërkohë që jemi absolutisht të parë në Berat e Gjirokastër. Sfida jonë është angazhimi për drejtim të LSI, forcë e parë.” 

 

“Të mos humbas kohën me ata që luftojnë për vendin e tretë” tha Luan Rama duke mënjanuar ti përgjigjej pyetjes së një gazetari lidhur me Partinë Demokratike

Në një konferencë për median organizuar sot në mesditë, Luan Rama tha se rritja e LSI-së është disa herë më e madhe referuar rezultateve që ajo ka arritur  prandaj ” të tjerët janë të çoroditur në panik prej rritjes së LSI”

Luan Rama i kushtoi dy vargje të Migjenit “Rrugës për në theqafje këtej pari i ranë”

Nënkryetari ftoi kandidatët dhe strukturat e elektoratit të LSI-së të kenë në fokus qytetarët dhe përmirësimin e jetesës së tyre dhe me seriozitet të përqëndrohen tek programi i LSI-së për uljen e taksave dhe krijimit të vendeve të mirëpaguara