Ballina Politike “Mbaj premtimet dhe më tako” , thirrja e Lefter Maliqit për Bashen

“Mbaj premtimet dhe më tako” , thirrja e Lefter Maliqit për Bashen

Kandidati për deputeti i PD në qarkun e Beratit, Lefter Maliqi njofton se në fushatën hapëse nuk do të jetë, kur Basha do të prezantojë kandidatët. Arsyeja që Maliqi thotë është personale, por nuk harron ti kërkoj Bashës të mbaj premtimet e tij drejt qytetarëve të Beratit dhe ta takojë duke i vënë ultimatum ditën e nesërme.

“Ndjesë.! Të dashur miq,mbeshtetes,duke ju qënë tepër mirënjohës ju njoftoj se nesër në hapjen e fushatës në Berat ku z.Basha i Republikës së re bën prezantimin e kandidatëve nuk do të jem i pranishëm për arsye personale. Nesër deri në orë 12 të Natës pres takim me z.Basha për premtimin e pambajtur të tij. Në ditët në vazhdim do ju sqaroj në takime të ngushta me ju.! Detyrimi im për ju është i pashlyshëm,mirënjohja ështē shumë e thellë dhe e madhe,votat i kam personale mbi 10.000 pasi marreveshjen e kemi bere ju voten une premtimet dhe mbeshtetjen në cdo fatkeqësi e nevojë që dihet nga të gjithë,miliarda leke investime ne infrastrukture,arsim,shendetesi,kulture,ndihma familjeve në nevojë ne gjithe qarkun jane të prekshme nga ju etj etj per shkak të te imazhit,origjines nga Kucova,vendlindjes ne Lapardha,si drejtues policie ne gjithe qarkun ne Berat,Skrapar e Kucovë,ish kryetar i komunës me te madhe Otllak-Berat me fitore te thelle,ish deputet dhe këto 4 vjet sakrifica te jashtezakonshme pranë jush. Do të jem gjithmonë pranë jush pa dallim politik,zoti qoftë me ne. I juaji Lefter Maliqi.” shkruan ai.