Ballina Kryesore Ndryshimi i emrit të Ministrisë së Jashtme/ Deputetja e LSI-së “kapet” me...

Ndryshimi i emrit të Ministrisë së Jashtme/ Deputetja e LSI-së “kapet” me kryeministrin Rama: Sado i bukur…

Kryeministri Rama është i ftuar në emisionin “përballë” të Lutfi Dervishit ku po u përgjigjet të gjitha pyetjeve. Në njërën nga përgjigjet ai ka shpjeguar se përsa ka vendosur të ndryshojë emrin e ministrisë së jashtme.

Nëpërmjetë një statusi në rrjetet sociale ka reaguar menjëherë, deputetja e LSI-së e cila ka pasur postin e ministres së Integrimit ka reaguar shpejtë dhe ashpër duke u shprehur se e gjithë kjo çështje nuk është emërtimi i një istitucioni por i një vizioni.

Postimi i Gjoshës :

“ Integrimi nuk është çështje emërtimi institucioni, por cështje vizioni dhe strategjie. Sado I bukur të tingëlloj sot titulli I Ish Ministrisë së Jashtme, qartësia e koordinimit te këtij procesi është thelbi që siguron vazhdimësinë e ëndrrës së Shqipërisë dhe shqiptarëve”