Ballina Kryesore Petrit Vasili jep dorëheqjen si kryetar i LSI: Ja përse vendosa të...

Petrit Vasili jep dorëheqjen si kryetar i LSI: Ja përse vendosa të dorëhiqem

Brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim ka ndodhur diçka që nuk pritej ku kryetari i saj Petrit Vasili ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij në mënyrë të beftë.

Ky vendim që nuk pritej ka ardhur pas zgjedhjeve të 25 qershorit ku LSI doli forcë e tretë sërisht dhe jo forcë e parë siç pritej. Vasili e ka bërë të ditur vendimin e tij tek mbledhja e kryesisë së LSI-së dhe u shpreh se të gjitha arsyet që e shtynë të merrte këtë vendim.

Burimet tona na informojnë që dorëheqja e tij është bërë me pretendimin që LSI të jetë më aktive në opozitë.