Ballina Aktualitet Pukë/ Përfundon në spital kryetarja LSI dhe LRI, u presin rrugën dhe...

Pukë/ Përfundon në spital kryetarja LSI dhe LRI, u presin rrugën dhe i dhunojnë persona të panjohur

 

Një tjetër incident i rëndë ka ndodhur në Pukë. Kryetari i LSI sëbashku me kryetaren e LRI janë dhunuar nga persona ende të paidentifikuar.

Saimira Laçi dhe Romina Kuçi kanë qenë duke udhëtuar ku persona ende të paidentifikuar u kanë ndërprer rrugën dhe i kanë dhunuar.

Nga dhuna e ushtruar kryetarja e LRI ka përfunduar në spital ku po merr ndihmën e nevojshme.

Pavarsisht se nuk dihet akoma ngjarja e plotë Saimira Laçi është shprehur se personat që i kanë dhunuar janë eksponentë të PS.

Ndërkohë në vendngjarje kanë arritur forca të shumta policore të cilat kanë nisur hetimin lidhur me ngjarjen  për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve