Ballina Politike “Punoi si striptiste në klubet e natës”, ja si ‘hakmarret’ Kodheli ndaj...

“Punoi si striptiste në klubet e natës”, ja si ‘hakmarret’ Kodheli ndaj mediave greke

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka paditur mediat greke lidhur me pretendimin e publikuar pak kohë më parë se ajo kishte punuar si “balerinë në lokalet e natës në Greqi”.

Burime konfidenciale shumë pranë Kodhelit, pohojnë për “DuaLajm.com” se ministrja ka ngritur prej muajsh padi penale dhe civile ndaj dy mediave greke militaire.gr dhe makeleio.gr dhe ka dhënë prokurë përfaqësimi për avokatët Christos Ziogas dhe Christos Thanasopoulos pranë zyres avokatore, “Ziogas, Thanasopoulis and Associates” për përfaqësimin në procesin penal dhe civil ndaj dy web-ve dhe pronarëve të tyre.

Kujtojmë se gazeta greke “makeleio. gr” në një artikull të publikuar rreth 6 muaj më parë, shkruante se para 25 viteve Mimi Kodheli ka punuar si balerinë në lokalet e natës në Athinë dhe se më pas iku në Amerikë për të përfunduar studimet.

“Prandaj duhet të mbaj mend çfarë ka bërë përpara se të bëhej politikane dhe se ushtria nuk bëhet kur ke shkuar me shumë meshkuj. Dhe duhet të mbajë mend se nuk ka qenë Turqia që ka ndihmuar Shqipërinë por Greqia. Sot kërcimtarja shqiptare në lokalet e natës në Athinë, është bërë Ministre e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë“, shkruan ndër të tjera makeleio.gr ndërsa monton edhe këtë foto të turpshme.