Ballina Politike Rama sulmon kundërshtarët: Luli dhe Petriti po rrezikojnë çdo ditë reformën në...

Rama sulmon kundërshtarët: Luli dhe Petriti po rrezikojnë çdo ditë reformën në drejtësi

Nga Kashari ku po ishte për fushatë elektorale kryeministri Rama sulmoi kundërshtarët e tij politik si dhe kërkoi votën për PS-në si të vetmit që mund të bëjnë shtet dhe që nuk do fusin duart tek reforma në drejtësi që sipas tij po rrezikohet çdo ditë e më shumë nga Lulzim Basha dhe Petrit Vasili.

“Reforma në drejtësi është rrezikuar çdo ditë nga ty (Lulzim Basha) e nga Petriti. Nëse doni të garantojmë reformën në drejtësi deri në fund duhet kokëfortësia e PS,” – tha Rama i cili sqaroi edhe njëherë që nuk ka luftë politike me aleatët e tij deri në 23 qershor ama këto 4 vitet e qeverisjes LSI ka patur mendjen veç tek tepsia dhe aspak tek reformat në të mirë të shtetit.

“Po nuk na dhatë fuqinë që ta bëjmë qeverinë pa qenë të detyruar të bëjmë qeverinë pa kaluar tek dhoma ku ndahet tepsia, atëherë nuk bëjmë dot shtet. Mos ma kërkoni!
Pushtetin e duan për tepsinë jo për Shqipërinë. S’kanë lidhje me Shqipërinë ata. Ata e kanë problemin me tepsinë, janë parti biznes, nuk prodhojnë misra, por njerëz, prodhojnë vota…

Rama pas kësaj u hodh në ironi tek kryedemokrati Basha.

“Kushdo ta rrejë mendjen e ta mbajë veten me gajret gjatë verës të ikë të votojë lulin e rri rehat. Është djalë i mirë” por  me ato pantallonat e dokut është pak si llogaritar kooperative”