Ballina Politike Rama thumbon me ironi listat e PD

Rama thumbon me ironi listat e PD

Rama ka kritikuar listat e PD edhe njëher duke u munduar ti thumbojë me emra kafshësh, duke u vënë në dukje gabimin e mos pjesëmarrjes së grave në disa qarqe si kandidatura. Ai u shpreh se do të ishte më mirë si për socialistët ashtu edhe pë demokratët të jepnin votën në atë që e meritonte dhe që vërtet ka bërë për shtetin por kurrësesi mos ja jepnin Republikës së re që kryeministri i vuri nofkën “Gjysmagjel”.

Një parti që nuk respekton gratë deri në këtë farë feje që shkon paguan gjobë në Fier, Berat, Elbasan, Gjirokastër, Kukës se nuk vë asnjë grua, Republikë e Re, gjysmagjel. Ky është gjysmagjel, ç’republikë e re është kjo?! As gjel jo, se ku ka gjel po nuk pati pula rreth e rrotull. Edhe gjeli bëhet si maçok, e maçoku bëhet si pulë. Kështu që besoj se duhet kjo fjalë kudo, që gratë edhe ju burrat, bile është në nderin e burrave demokratë që të bashkohen me gratë e tyre kundër PD dhe të votojnë PS.” – tha Rama