Ballina Aktualitet Rama uron mëngjesin me një tjetër shkollë të rikonstruktuar, i kthehen komentuesit:...

Rama uron mëngjesin me një tjetër shkollë të rikonstruktuar, i kthehen komentuesit: Fëmijët po blejnë librat me lekë borxh

Dy ditët e fundit mesa duket kryeministri Rama ua ka kushtuar rikonstruksionit të shkollave në Shqipëri ku uroi me “mirmëngjes” edhe njëher shqiptarët me video transformimet e tyre në ambiente moderne.

Këtë mëngjes ai ka postuar tek Facebook-u i tij transformimin e shkollës “Abaz Shehu” në qytetin e Tepelenës, ky gjimnaz hapi dyert e tij për të gjithë nxënësit e këtij qyteti para dy ditësh dhe duket se nxënësit janë shumë të lumtur me rezultatin.

Statusi i Ramës

“Mirëmëngjes dhe ju uroj ditë të mbarë me këto pamje të transformimit të shkollës ‘Abaz Shehu’ në Tepelenë, ju uroj një ditë të mbarë.”. 

 

Ka pasur edhe nga ato që e kanë lavdëruar por dhe nga ato që e kritikojnë në komente teksa një qytetar i ka komentuar se fëmijët shqiptar po i marrin me lek borxh librat shkollor dhe nuk u duhen shumë kushtet kur as nuk mund të shkojnë dot të studiojnë.

“Fmijet shqiptar, blejn librat me lek me lek borxh,dhe shtete reth nesh i shperndajn falas per femijet dhe shtetin e tyre.shqiptaret msojn gjuhen e tyre akoma me taks si ne kohen e mhmetit te 2t. Ky nuk esht sukses por deshtim.ky shtet ska kapacitet ti japi nje femije nje liber falas pavarsisht se gllaberohen ne taksa e gjoba gjith vitin. Bir o bir.”