Ballina Kryesore “Rifilloi avazi! Jo vetëm ne, por edhe SHBA me BE e kanë...

“Rifilloi avazi! Jo vetëm ne, por edhe SHBA me BE e kanë gabim”, Rama ironizon opozitën

Pas thirrjeve për dialog që i bëri Bashës lidhur me zgjedhjen e kryeprokurorit të ri, kryeministri Rama ka reaguar sërish.

Përmes një statusi në faqen e tij në “Facebook”, Rama shkruan se opozita rifilloi sërish avazin.

Kreu i Qeverisë thekson se opozita nuk do që të ketë një zgjidhje të përbashkët. Gjithashtu kryeministri Rama ironizon dhe reagimet e opozitës pas deklaratave të përfaaqësuesve të BE dhe SHBA, lidhur me arritjet e qeverisë, duke i cilësuar si një “gabim” të tyre.

“Rifilloi avazi!Jo ne, po edhe SHBA/BE e kanë gabim! Dhe prapë s’duan as dialog kur u thua votat ne i kemi po duam zgjidhje të përbashkët😧”, shkruan Rama në “Facebook.

Teksa iu përgjigj ftesës për një konsensus të përbashkët, Basha theksoi se i vetmi “pakt” që mbështet PD-ja janë kriteret që ka vendosur Bashkimi Europian për Shqipërinë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook