Ballina Politike Tërhiqet nga gara kandidati i FRD-së në Shkodër, mbështet kandidatin e PS-së

Tërhiqet nga gara kandidati i FRD-së në Shkodër, mbështet kandidatin e PS-së

Kandidati i FRD-së në , Astrit Kuçi dorëhiqet nga gara në Shkodër. Ai është kryetari i FRD-së në Pukë.

Nëpërmjet një videomesazhi Kuçi thotë se jep dorëheqjen nga gara elektorale të mbështetur kandidatin e PS-së, Paulin Luli.

Ai madje fton dhe të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e FRD që të votojnë kandidatin e PS-së.

“Unë, Astrit Kuçi, kandidat i Fryma e Re Demokratike për deputet jap dorëheqjen nga kandidimi në mbështetje të kandidatit të Partisë Socialiste Paulin Luli. Ftoj të gjithë anëtarët e FRD-së dhe simpatizantët, dhe votuesit që janë prononcuar për mua, të mbështesin kandidaturëne z.Luli,” u shpreh Kuçi.