Ballina Politike Vasili nuk përmbahet ndaj Ramës: Koha të shporrim planin e tepsisë dhe...

Vasili nuk përmbahet ndaj Ramës: Koha të shporrim planin e tepsisë dhe të timonit

Petrit Vasili gjatë fjalës së tij në mitingun në sheshin ‘Nënë Tereza’ në Tiranë tha se LSI ka një plan konkret për të ardhmen.

Ai hodhi akuza e kundërakuza për kundërshtarët e tij. Një nga të cilat spikati, ishte ajo që i drejtoheshte kryeministrit Rama, ku ai shprehu se është koha për të shporrur planin e tepsisë dhe të timonit

“Ne kemi planin madh për mirëqenien. Eshtë koha të shporrim planin e tepsisë dhe të timonit. Ne kemi taksa të ulëta, kemi të rinjtë të parët. Ne kemi një bujqesi dhe turizëm. Po të tjerët ca kanë? Të tjerët kanë drogë dhe koncesione. Kemi një zgjidhje për arrogancën. Zgjidhja është numri 1. LSI ka një plan të tjerët kanë republikat e reja dhe tepsitë. LSI ka plan për një shoqëri të begatë, të tjerët kanë tepsi. Të lemë kohën e qeverisjes nga një i çmendur. Armiqtë tanë janë papunësia dhe varfëria”- u shpreh Vasili.

Ndërkohë ai përmendi dhe që ka ardhur koha për ndryshim.

“Do t’i shembim me planin tonë. Kjo është dita ta ndryshojmë Shqipërinë. Duart të liga, duar intrigante, e mbajtën peng vendin. Nga ky shesh vjen mesazhi i LSI, rrugën e kanë përcaktuar gratë, burrat, të gjithë bashkë në 25 qershor. Koha ka ardhur, votojmë nr1. Se LSI de duam, Shqipërinë e duam. Fitore, fitore për të gjithë ne”, tha Vasili.