Ballina Politike “Veliaj apo Tahiri do jetë pasardhësi juaj, kë do më shumë?”, çudit...

“Veliaj apo Tahiri do jetë pasardhësi juaj, kë do më shumë?”, çudit Rama me përgjigjen

Edi Rama ishte mbrëmë i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” nga prezantuesi dhe moderatori i famshëm Ermal Mamaqi ku ju bënë disa pyetje pikante rreth zgjedhjeve, të ardhmes së tij në Partinë Socialiste dhe jetës private.

Një nga pyetjet që la mbresë ditën e djeshme ishte ajo e pasardhësit së kryesocialistit Edi Rama ku u vu para zgjedhjes së dy antarëve që ai vlerson shumë për punën e tyre si Saimir Tahiri dhe Erion Veliaj. Rama si përherë doli nga ai kuadrati i pyetjes dhe zgjodhi dikë tjetër që askujt nuk ja mori mendja.

Ermali: Pasardhësi yt Veliaj apo Tahiri, kë do më shumë

Rama: Unë?

Ermali: Kë do më shumë?

Rama: Gramozin, atë duam më shumë!