Ballina Aktualitet 27-vjetori i rënies së komunizmit/ Berisha: Lëvizja studentore, forcë njerëzore nukleare

27-vjetori i rënies së komunizmit/ Berisha: Lëvizja studentore, forcë njerëzore nukleare

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka përkujtuar sot 27-vjetorin e rënies së komunizmit duke mbajtur një fjalim te sheshi “Skënderbej” në Tiranë.

Në konferencën “Ju flet radio…” të organizuar në kuadër të kësaj date, 20 shkurt, Berisha  e ka quajtur Lëvizjen studentore, “energji, forcë njerëzore nukleare”.

“Lëvizja studentore u bë promotor kryesor dhe në datën 20 shkurt, Shqipëria – mund të them se ishte një energji njerëzore nuklerore, forcë njerëzore nukleroe. Ajo mori drejtimin e duhur dhe pati vetëm vetëm një të plagosur me snaiper, nuk pati snjë thyerje. Ishte protesta më paqesore”, tha Berisha.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook