Ballina Kryesore Analisti i njohur: E pakuptimtë të bësh vetting në polici në vitin...

Analisti i njohur: E pakuptimtë të bësh vetting në polici në vitin e 5 të qeverisjes

I ftuar në emisionin “Arena” në Ora News, analisti Afrim Krasniqi deklaroi se është e pakuptimtë që të bëhet vetting në polici në vitin e 5 të qeverisjes.

Sipas tij dikush duhet të mbajë përgjegjësi për emërimin e policëve të larguar nga detyra.

“Mendoj që z.Xhafa është ministri më i mirë i Brendshëm që mund të ofronte PS-ja. Beteja e tij kryesore është me Saimir Tahirin dhe strukturat militante të PS-së. Edhe të thuash se do të harxhoj 1 vit për të bërë Vettingun në polici. Kush i emëroi këta? Kush u dërgua para drejtësisë nga policët e larguar? Si mund të harxhosh një vit në vitin e 5-të të qeverisjes, dikush duhet të mbajë përgjegjësi dhe nuk mban askush. Nëse u thua kriminelëve që për një vit do të bëjë vettingun është të lësh fushë të lirë”, u shpreh Krasniqi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakTragjike/ U gjet në rrugë me plagë në kokë, ndërron jetë 19-vjeçari shqiptar në Greqi
Artikulli tjetërMëngjesi ideal, ja ç’duhet dhe nuk duhet të hani