Ballina Aktualitet Basha apelon “Largoni thithëlopat me votën e 25 qershorit”

Basha apelon “Largoni thithëlopat me votën e 25 qershorit”

SHPËRNDAJE

Basha me ekipin e “Republikës së re” hapën fushatën sot në qytetin e Sarandës. Basha u shpreh se nuk mund të ketë shtet të fortë pa ekonomi të fortë dhe këtë gjë mund ta bëjë vetëm partia e tij dhe jo partia e korrupsionit sic ai e quan PS.

Një ekonomi e fortë do të thotë, qytetarë me mundësi për punë, dhe mirëqënie. Ai u vuri politikanëve të vjetër nofkën “thithëlopa” që kanë shkatërruar vendin si dhe politikën e deritanishme në një “moçal”

“Edi Rama, ekonomia është katastrofë, je ti që nuk e kupton se ke humbur çdo lidhje me realitetin e njerëzve të thjeshtë. Je futur në moçal dhe bashkë me një tufë njerëzish, hani e pini në moçal dhe i keni zënë tokën e bukës një populli të tërë. Ndaj 25 Qershori është dita për ta tharë moçalin e për të larguar njëherë e mirë këta grabitqarë. Demokracia nuk mund të vazhdojë të jetë moçali ku fryhen e majmen një grusht politikanësh. Nuk mund të jetë më ku jetojnë e bëjnë para vetëm një grusht politikanësh dhe njerëzit e lidhur me ta”, thotë Basha.

Basha u shpreh se do jetë Kryeministri i shqiptarëve, i halleve dhe problemeve të tyre. Garancia është programi i tij i hartuar nga ekspertët e kancelares gjermane Merkel.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakSa janë mundësitë që Ballkani të bëhet vatër e ekstremizmit islamik
Artikulli tjetërEkipi kosovar shkëlqen në konkursin e NASA , prek finalen