Ballina Politike Bashkia mbush makinat me flamujt e Rilindjes.

Bashkia mbush makinat me flamujt e Rilindjes.

SHPËRNDAJE

Tani nuk po e kuptojmë kush është angazhuar me fushatën administrata qendrore apo ajo vendore ? Faktet tregojnë që edhe pse ka një VKM të Qeverisë për mospërdorimin e mjeteve shtetërore ato prapë vazhdojnë të përdoren dhe pse 7 ministrat teknik janë vendosur dhe spo bëjnë asgjë për ta ndaluar.

Fotoja tregon kamioçinën e bashkisë së Kavajës të mbushur plot e përplot me materiale propagandistike të PS-së. Bashkia e Kavajës po bën gati mitingun e së majtës në shkelje flagrante të ligjit.

Më 25 Qershor kavajasit votojnë për deputetët por edhe për kryetarin e ri të bashkisë…

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakVlorë, sekuestrohen 52.000 m2 me vlerë 2 milionë euro
Artikulli tjetërDom Gjergj Meta thumbon Imamin “Zot ruaje”