Ballina Kryesore Ben Blushi tregon “zakonin e keq” të ish-ministres së Arsimit: Ç’bëri në...

Ben Blushi tregon “zakonin e keq” të ish-ministres së Arsimit: Ç’bëri në burg me bodigardin

SHPËRNDAJE

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka reaguar mjaft ashpër një ditë pasi ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, paralajmëroi se do ta padiste për shpifje. Në një postim në “Facebook” Blushi e cilëson ish-ministren “Lindita Parsimi”, ndërsa i kujton asaj bodigardin, për të cilin thotë se nuk iu nda as në burg.

Statusi në “Facebook” i Ben Blushit
ERDHI DITA PËR LINDITA
“Lindita Parsimi paska thënë, se nuk do më ndahet as në gjyq. E ka zakon. Bodigardit të vet që merrte 3 mijë euro për një vend pune nuk ju nda as në burg”

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi dhe ish-ministrja e Arsimit, janë përplasur disa herë në Kuvend, pas akuzave të deputetit për reformën në arsim. Sëfundmi Blushi i ftuar në një emision televiz duke sulmuar Ramën e akuzoi kryeministrin se “mori nëpunëset e paafta dhe i bëri ministre”, duke iu referuar jo vetëm Lindita Nikollës por edhe Ogerta Manastirliut. Për këtë arsye dje Nikolla tha se do e padiste Blushin.

“Nuk do t’i ndahem këtij shpifaraku profesionist. Blushi do marrë dënimin e merituar në gjykatë. U bë e disata herë që Ben Blushi më sulmon paturpësisht. Kam vendosur ta ndjek deri në fund në rrugë gjyqësore”, shprehej Nikolla.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakFoto Galeri/ Pamjet e mrekullueshme nga uji i shenjtë i gadishullit Yucatan
Artikulli tjetërE pabesueshme, shikoni se si e ndryshon lëkurën aragosta (VIDEO)