Ballina Kryesore Berisha qetësohet dhe i kthehet denoncimeve: Shikoni si tallet Peleshi i Korçës

Berisha qetësohet dhe i kthehet denoncimeve: Shikoni si tallet Peleshi i Korçës

SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri Berisha pas debateve që pati sot me disa prej deputetëve të PD-së, ku mesa duket doli edhe prej natyrës së tij të qetë duke i ngritur tonet ka vendosur të qetësohet dhe ti kthehet rutinës së tij të denoncimeve.

Këtë herë qytetari dixhital i Berishës ka denoncuar një mashtrim që sipas tij po u bëhet nxënësve dhe prindërve të një shkolle në Korçë. Sipas tij nxënësit që studiojnë pranë shkollës “Dhimitraq Gjata” në Rrëmbec ku edhe u bë e re si shkollë nuk ka paisjet e duhura për të zhvilluar mësimin dhe ata do dërgohen në një fshat tjetër.

Statusi i Berishës

Shikoni si tallet Peleshi i Korçes me nxenesit e shkollave te ketij rrethi!
Nxenesi dixhital denoncon mashtrimin me shkollen e re. sb
“Pershendetje doktor Berisha!Jam nxenes ne shkollen Dhimitraq Gjata- Rrembec te Korces.Edhe pse shkolla u be e re per kete vit shkollor ne nuk kemi banka,tabela e materiale te tjera qe te zhvillohet mesim, dhe na thane vetem diten e pare do jemi ne shkollen e re dhe pasaj do veme ne fshatin Plase per te zhvilluar mesimin. Shkolle e re pa banka eshte turp..Shperndaje kete ta dine se cfare arsimi eshte dhe si ka katandisur. Anonim ju lutem!”

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakUragani “Irma” prek Floridan, pamjet e frikshme të shkaktuara nga natyra regjistrohen live
Artikulli tjetërArrestohet në flagrancë shqiptari në Greqi, kishte mbushur makinën me drogë deri në grykë