Ballina Kryesore Blushi “zbulon” postin që Basha do të ketë në qeverinë e Ramës

Blushi “zbulon” postin që Basha do të ketë në qeverinë e Ramës

SHPËRNDAJE

I ftuar në emisionin “Të PaEkspozuarit”, kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi tha se është i bindur që Lulzim Basha  do të jetë Ministër i Jashtëm në qeverinë e Edi Ramës pas zgjedhjeve.

I pyetur nga gazetari Ylli Rakipi se “Basha u thoshte fshatarëve që do ndjekim modelin e Trump për fermerët”, Blushi tha që kryedemokrati e ka thënë këtë pasi ka vendosur një pakt me Ramën për pozicionin e tij.

“Këta po e mbrojnë sistemin. S’po ndryshojnë asgjë. I vetmi i dalë kundër jam unë. Republika e Re e Bashës përfundoi në një kërkesë për bashkëqeverisje dhe çadra u shpërblye me 6 ministra e drejtorë. Rama doli e tha suksesi më i madh janë legalizimet. Ndërsa qytetarët më thonë që kemi paguar ryshfet. Sot, është Basha që drejton hipotekat. Basha nuk rri dot pa pushtet. Erdhi fringo i ri në 2005, e tani ka vetëm 2 vite në opozitë,” tha Blushi

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakMeta flet për “përçarjen” me Ramën: U mërzit me mua se nuk e lejova të kapte Drejtësinë
Artikulli tjetërNATO stërvitje të përbashkët ushtarake me moton “Të gjithë bashkë si një” (VIDEO)