Ballina Kryesore “Boks” në Novoselë, përsëri përleshje mes miltantëve të LSI dhe PS

“Boks” në Novoselë, përsëri përleshje mes miltantëve të LSI dhe PS

SHPËRNDAJE

Nga një takim i thjeshtë elektoral i ministrit socialist, Damian Gjiknuri me banorët e Akernisë në Novoselë tek boksi i papritur i militantëve. Ja se sa janë nxehur gjakrat mes LSI dhe PS që tashmë po e kalojnë luftën e tyre në ring.

Gjithçka nisi nga deklarata e Gjiknurit i cili ftoi banorët të votojnë për Partinë Socialiste nëqoftëse duan të ecin me ritme të shpejta drejt progresit ose për atë Demokratike në rastin më të keq të mundshëm, por ama kurrsesi për LSI.

Kaq mjaftoi që disa militantëve të LSI që ndodheshin afër këtij takimit, t’iu hipte “gjaku në kokë” dhe të nisnin përleshjen fizike me njerëzit e Gjiknurit duke e kërcënuar. Militantët e LSI-së e akuzuan ministrin socialist se po nxit sherrin mes vëllezërve të këtij fshati për diçka të ulët si politika. Ministri mësohet se ka shpëtuar nga gjithë kjo mesele dhe është larguar i paprekur.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakZonat problematike, ku është risku më i madh për të “shpërthyer” dhunë në 25 qershor (Hartat)
Artikulli tjetërDosja e drogës/ Lirohen nga hekurat e burgut 9 veta