Ballina Politike Demiraj , 0 toleranc për policinë e korruptuar politike

Demiraj , 0 toleranc për policinë e korruptuar politike

SHPËRNDAJE

Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj në një takim me policinë e Qarkut Lezhë dhe Shkodër ka kërkuar zero tolerancë për policët e përfshirë në aktivitete politike.

Ministri përcolli prioritetet kryesore për një proces zgjedhor të sigurt dhe të qetë, luftën pa kompromis ndaj kultivimit dhe trafikimit te lendeve narkotike, parandalim te përdorimit të parave të trafikimit të drogës dhe blerjen e votës.

Ministri Demiraj,nën shoqërinë e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë se Shtetit z. Haki Cako theksuan zero tolerance për punonjësit e policisë që përfshihen në aktivitete të subjekteve politike.

Ai garantoi mbështetje maksimale për arritjen e misionit kushtetues të strukturave të Policisë së Shtetit.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakMasat për mbarëvajtjen e fushatës dhe zgjedhjeve, Policia harton planin
Artikulli tjetër“Mbaj premtimet dhe më tako” , thirrja e Lefter Maliqit për Bashen