Ballina Politike Demiraj paralajmëron policinë : “Do mbani përgjegjësi, për çdo votë të cënuar”

Demiraj paralajmëron policinë : “Do mbani përgjegjësi, për çdo votë të cënuar”

SHPËRNDAJE

Dritan Demiraj, ministri teknik i Punëve të Brendshme në një takim të minutave të fundit me drejtuesit vendorë të 12 qarqeve dhe drejtuesit kryesorë të Policisë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit u shpreh se duhet bërë gjithçka për :

• Shit-blerjes së votës;
• Presionin ndaj zgjedhësve;
• Përdorimin e parave nga burime të paqarta në ndikim të procesit elektorale
• marrjen e bllokimin e kartave përkundrejt shpërblimit monetar me qëllim heqjen e së drejtës për të votuar.

Demiraj kërkoi nga Policia e Shtetit që uniformat blu të mos mbështesin asnjë subjekt politik pasi një lëvizje e tillë do të penalizohet shumë rëndë.

“Çdo tolerim ndaj këtij fenomeni do të penalizohet rreptësisht. I gjithë zinxhiri drejtues i policisë së shtetit do të mbajë përgjegjësi sipas përcaktimeve të ligjit”.- u shpreh Demiraj

Gjithashtu Demiraj shprehu mirënjohjen  Policisë së Shtetit për luftën që po bën kundër drogës

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakErisa Xhixho i përgjigjet Ruçit: Ilir Meta do jetë president do apo s’do shoku Gramoz me Rilindasit e tjerë
Artikulli tjetërDOKUMENTI/ Tmerroi lokalet e Tiranës, Kryeministria e pranon: “Po, hajduti serial punonjësi ynë”. Zbulohen dhe fotot me armë (Detajet)