Ballina Kryesore Denoncimi/ Ushtari ka një kërkesë për ministren e re: Na ushqeni...

Denoncimi/ Ushtari ka një kërkesë për ministren e re: Na ushqeni të paktën sa konet tuaja…

SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri Berisha vijon të bëj opozitarin si dhe zërin e padëgjuar të popullit në rrjetet sociale duke shpërndarë mesazhet që i vijnë nga e gjithë Shqipëria. Mesazhi i rradhës është ai i një ushtari dixhital i cili ka një kërkesë për ministren e re të Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Ushtaraku shprehet se me 30 mijë lekë që jepte ministrja në detyrë nuk i mjaftojnë as qenve të vegjël të ‘zonjave të rënda’.

STATUSI I BERISHËS
Ushtari dixhital i shkruan ndrikull Xhaçkës: Na ushqeni të paktën sa konet tuaja?!
Bëja një kërkesë Olta Xhaçkës…Meqë u bëre ministre e Mbrojtjes, na e rrit një çik atë 30 mijë lekëshin që na jepte shoqja jote Mimi në muaj për të ngrënë, se kaq nuk i mjaftojnë as atyre qenve të vegjël që mbani ju “Zonjat e rënda”. Mos e fillo punën ters si ajo dhe aman mos le nam si Mimi me na nxjerr.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakEMRAT/ U kapën me kokainë dhe 178 mijë paund, dënohen 3 gangsterët shqiptarë në Britani
Artikulli tjetërMbulimi i monumentit të Skënderbeut/ “Ju delenxhinj nuk arrini as te k*qet e tij”, Rama nuk përmbahet ndaj qytetarit