Ballina Politike Drejtë komisariatit këshilltari i LSI në Korçë, tentoi të blinte vota

Drejtë komisariatit këshilltari i LSI në Korçë, tentoi të blinte vota

Kapet në flagrancë një këshilltar i LSI në Korçë pasi ka kryer veprën penale të shit-blerje të votës. Pajtim Myrtollarit, kryetar i grupit të këshilltarëve të LSI në këshillin Bashkiak i janë gjetur prova të pakontestueshme lidhur me përfshirjen e tij në blerjen e votës.

Në makinën e tij u gjetën një listë me emra si dhe shumë transaksione bankare. Në këtë moment ai ndodhet në ambientet e komisariatit të policisë Korçë nga ku ai po merret në pytje raporton “Dualajm.com”