Ballina Aktualitet FOTO/ Presidenti Ilir Meta dekreton qeverinë e re “Rama 2”

FOTO/ Presidenti Ilir Meta dekreton qeverinë e re “Rama 2”

SHPËRNDAJE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sot qeverinë “RAMA 2” vetëm një ditë pas dërgimit të propozimit nga parlamenti. Pas konstituimit në parlament të Kuvendit, kryeministri Rama ka depozituar dje në presidencë emrat që do të qeverisin vendin tonë për 4 vitet në vazhdim.

Janë rreth 14 emra gjithsej të cilët së bashku emrit të kryeministrit të cilët janë dekretuar nga Presidenti i Republikës 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakVotat pro Ruçit/ Ish-deputeti i PD-së: Basha një lider cinik…
Artikulli tjetërEKSKLUZIVE/ Zbulohet programi i qeverisë që kryeministri Rama do prezantojë në Parlament