Ballina Aktualitet E Fundit/ Sherr me thika në Vorë mes vëzhguesve

E Fundit/ Sherr me thika në Vorë mes vëzhguesve

A youth brandishing a knife in the street, UK 2007

Një sherr ka ndodhur në Vorë ku dy vëzhgues që nuk bëhen të ditura akoma bindjet e tyre politike janë plagousr me thika me njëri tjetrin.

Incidentet vazhdojnë dhe rriten mes partive përsa i përket zgjedhjeve me përleshje me armë dhe vjedhje e shitblerje votash. Jemi ende shumë larg një procesi europian zgjedhor dhe tashmë këto janë gjëra që priten në zgjedhjet tona.

vijon…

“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakE Fundit/ PS reagon mbi incidentet, paralajmëron shkurt Ilir Metën dhe gjuan akuza drejt partisë së tij
Artikulli tjetërPS hedh dritë mbi skemën korruptuese: Ja si po blihen votat për 50 euro nga vëllai i Klement Balilit