Ballina Kryesore E rradhës/ Sekretarja e Përgjithshme tenton të hyjë në institucion, Ministri i...

E rradhës/ Sekretarja e Përgjithshme tenton të hyjë në institucion, Ministri i PD i bie shkurt: Mos e lejoni të hyjë!

Sekretarët e Përgjithshëm të ministrave teknikë duket se po bëhen një pengesë tepër e madhe për minstrat/et duke shkelur marrëveshjen midis dy forcave politike në vend pasi janë përfshirë në mënyrë të drejt për drejt në fushatë.

Përplasja e rradhës vjen nga Ministri Drejtësisë dhe vartëses së tij Juliana Hoxha.

Ndryshe nga ministrja teknike e arsimit ,Ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi ka zgjedhur një rrugë më të lehtë për shkarkimin e vartëses së tij, duke mos e lejuar që të hyjë në institucion.

Juliana Hoxha ka tentuar dy herë sot të hyjë në Ministri por nuk është lejuar. Hoxha kërkon rikthimin në detyrë sipas urdhrit të DAP.

Nga ana tjetër ka reaguar ministri Bardhi i cili ka porositur sërish punonjësit të mos e lejojnë të hyjë në institucion.
“Mos lejohet të hyjë në institucion. Të zbatohet urdhri i ministrit”, ka thënë Bardhi.

 

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprak3 shenjat e horoskopit që bien më lehtë në dashuri
Artikulli tjetërVideo/ Surprizojnë Bashën për ditëlindje, shikoni se çfarë i dhurojnë banorët e njësisë Nr.7