Ballina Kryesore Edi Rama “hap zemrën” në Lushnje: Ja si nisi krisja ime me...

Edi Rama “hap zemrën” në Lushnje: Ja si nisi krisja ime me Ilir Metën

SHPËRNDAJE

Forcat e tjera politike janë kundër PS-së sepse mendojnë se reforma në drejtësi nuk do të zbatohet deri në fund dhe pikërisht kjo ka qenë pika ku erdhi krisja me aleatin e tij Meta, në të mirë të reformës në drejtësi dhe të mirës së vendit. Këtë ka pohuar sot kryeministri, Edi Rama nga Lushnja.

“E dëgjuat Lulin dje, në 25 qershor nuk do votohet për reformën në drejtësi, ppr për ekonominë e tij. Kjo do të thotë se nëse porta e drejtësisë të mos mbyllet prapë, ka vetëm një garanci dhe kjo garanci është PS. Kush nuk e ka kuptuar pse të tjerët janë kundër nesh, ju them se ata mendojnë se reforma në drejtësi nuk do zbatohet deri në fund. Krisja ka nisur kur duhej votuar reforma në drejtësi”-u shpreh Rama

Nuk la pa përmendur dhe spotin që PD i kishte bërë dhe ka vendosur ta komentojë disi.

“Nuk është punë timoni, se më janë qepur këta të partisë së patentave që unë s’di t’i jap makinës. Unë nuk udhëtoj me makinë, por ju them se timonin e qeverisjes o ja jepni partisë që është mishërim i këtij flamuri kuqezi, ose e kemi të pamundur të bëjmë reformën edhe më të vështirë se sa ajo e drejtësisë që do nxjerrë zullumqarët e pushtetit” – përfundoi Rama fjalën e tij.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakShoferi aksidenton rëndë vogëlushen 5 vjeçare dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja
Artikulli tjetërRama përgatit situatën: Pas gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar e kanë rradhën politikanët