Ballina Kryesore Edi Rama “hap zemrën” në Lushnje: Ja si nisi krisja ime me...

Edi Rama “hap zemrën” në Lushnje: Ja si nisi krisja ime me Ilir Metën

SHPËRNDAJE

Forcat e tjera politike janë kundër PS-së sepse mendojnë se reforma në drejtësi nuk do të zbatohet deri në fund dhe pikërisht kjo ka qenë pika ku erdhi krisja me aleatin e tij Meta, në të mirë të reformës në drejtësi dhe të mirës së vendit. Këtë ka pohuar sot kryeministri, Edi Rama nga Lushnja.

“E dëgjuat Lulin dje, në 25 qershor nuk do votohet për reformën në drejtësi, ppr për ekonominë e tij. Kjo do të thotë se nëse porta e drejtësisë të mos mbyllet prapë, ka vetëm një garanci dhe kjo garanci është PS. Kush nuk e ka kuptuar pse të tjerët janë kundër nesh, ju them se ata mendojnë se reforma në drejtësi nuk do zbatohet deri në fund. Krisja ka nisur kur duhej votuar reforma në drejtësi”-u shpreh Rama

Nuk la pa përmendur dhe spotin që PD i kishte bërë dhe ka vendosur ta komentojë disi.

“Nuk është punë timoni, se më janë qepur këta të partisë së patentave që unë s’di t’i jap makinës. Unë nuk udhëtoj me makinë, por ju them se timonin e qeverisjes o ja jepni partisë që është mishërim i këtij flamuri kuqezi, ose e kemi të pamundur të bëjmë reformën edhe më të vështirë se sa ajo e drejtësisë që do nxjerrë zullumqarët e pushtetit” – përfundoi Rama fjalën e tij.

Comments

comments