Ballina Politike Edi Rama publikon emrin e parë: Kë do emëroj ministër të Brendshëm...

Edi Rama publikon emrin e parë: Kë do emëroj ministër të Brendshëm nëse fitoj zgjedhjet

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot në mbrëmje emrin e parë të qeverisë së ardhshme në rast të fitores së Partiseë Socialiste në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Ndërsa ka folur për policinë si institucioni sipas tij më i besuar i shqiptarëve, Rama tha se Fatmir Xhafaj i zëvendësuar nga ministri teknik Dritan Demiraj do të vazhdojë punën e tij si ministër i Brendshëm pas 25 qershorit. Ai i bëri këto deklarata gjatë emisionin “Studio e hapur”.
Do bëni koalicion me LSI-në pas zgjedhjeve nëse do ju duhen votat e saj?
Unë mendoj që këto zgjedhje janë me rëndësi historike sepse themelet që kemi hedhur tani kanë nevojë të konsolidohen.
Policinë e Shtetit ta bëjmë sicc e kam premtuar para 4 vitesh një polici në standardet e BE-së.
Policia që të mos korrë më kanabis…
Është institucioni më i besuar i shqiptarëve sot. Shqiptarët janë më të menccur dhe mjaftueshmërisht instiktiv për të kuptuar ccfarë është politikë dhe çfarë është realitet.
Do të vazhdojë Fatmir Xhafa?
Po patjetër do vazhdojë.
Pra Xhafaj do të jetë ministër pas zgjedhjeve?
Po.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprak10 ligjet më të çuditshme në botë
Artikulli tjetërPër herë të parë/ Pamjet e ekzekutimit të tre terroristëve të sulmeve në Londër (VIDEO +18)