Ballina Aktualitet FOTO/ Do përballej me akuzat e 3.4 milionë eurove të sekuestruara në...

FOTO/ Do përballej me akuzat e 3.4 milionë eurove të sekuestruara në Toyota Yaris, pse e anuloi Taulant Balla konferencën për mediat?

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka anuluar konferencën për shtyp në orën 13:00 për të reaguar në lidhje me akuzat e kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Në një bisedë në Whatsapp në grupin e gazetarëve të selisë rozë, u komunikua se deputeti Balla kishte reaguar përmes Facebook-ut.

Në reagimin e tij nuk pati asnjë sqarim përveç akuzave drejtuar kryedemokratit Basha, të cilin e quajti “Babale” e ata që e besonin, mjeranë.

Ndërkohë që askush nuk e di arsyen e anulimit të konferencës, ku të shumtë besojmë do kenë qënë gazetarët e interesuar të dinë e mësojnë diçka më shumë për gjithë sa po ndodh.

Reagimi i Ballës:
“O Babale! Mjere kush te beson ty akoma dhe taksirati yne qe kemi perballe nje opozite qe e ktheve ne teater babalesh! Je kaq i mbaruar o Babale sa tani nuk ke me kellqe as te shtrengosh llastikun e brekusheve te rrenave, qe te bien perdite ne sy te miletit dhe ti hic s’do me dit, po vazhdon si budallai i fshatit… Hajde Babale hajde, fli gjume tani fli se per sot e dhe shfaqjen e renies se brekusheve ”- ka shkruar Balla ne facebook.

Përgjigja e Palokës:
Jo Babale po Ballballe.
Heshtje qe flet me shume se gjithe diareja orale e Balles.
Eshte akuzuar direkt qe te enjten per nje fakt qe dje u konfirmua katerciperisht , por heshti .
Ai , qe shefi i tij e përdor si leter higjenike , per te fshire gjithe pislliqet qe i plasin Rames nga cdo kavitet i tij, sot qe eshte i akuzuar direkt, in persona, heshti .
Heshti te enjten. Heshti dje . U fsheh dhe sot pasi foli kryetari i opozites .
Gazetaret kane qe dje qe e kerkojne. E kërkuan edhe sot. Ju premtoi se do te dilte me deklarate nga PS pasi foli kryetari i opozites, caktoi dhe oren, por e anulloi dhe ne fund leshoi vetem gazra ne faqen e fb.
Asnje fjale per akuzen qe i behet. Sic duket , siç ndodh rendom ne raste te tilla, avokatet e kane keshilluar te heshte, sepse mund te rendoje poziten ku e kane kapur.

LEXO EDHE:  Basha: Këta janë kryebashkiakët që duhen arrestuar, nëse ata arrestohen, shqiptarët bien në paqe

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook