Ballina Politike Fushata/ Basha: Republika e Re do të sjelli kapitenët e ekonomisë së...

Fushata/ Basha: Republika e Re do të sjelli kapitenët e ekonomisë së huaj në Tiranë

SHPËRNDAJE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të tij elektoral, u ndal në Gjirokastër, ku i kërkoi qytetarëve votën tha se pohuar se ana tjetër nuk ka një plan konkret për zhvillmin ekonomik, duke iu referuar Partisë Socialiste.

Basha i cilëson premtimet e Ramës si të njëjtat e katër vite më parë, por që plani i tij është varfërimi i shqiptarëve me anë taksave të larta dhe faturave të energjisë.

“Edi Rama erdhi me premtime të mëdha, po s’kishte plan t’i mbante. Ai kishte plan të godiste qytetarët e pafajshëm me taksa të larta, me faturën e energjisë që e çoi më të lartin në Ballkan. Me çmimet e ushqimeve më të larta dhe fuqinë blerëse e rroga e pensione më të ulëta në Ballkan. Ato që duhet t’i rriste, Rama i uli, shih këtu subvencionet për fermerët. La mijëra maturantë jashtë dyerve të universiteteve. Kjo ishte qeverisja e Edi Ramës dhe vendimet e Edi Rama. Kishte 16 miliardë euro në dispozicion dhe katër vite kohë, por s’kishte e s’pati kohë të punonte për qytetarët”, deklaroi Basha.

Ndërsa kur foli për vizitën e tij në SHBA, Basha theksoi se ka shkoi për Shqipërinë, dhe jo për interesat e tij personale.

“Për sa i përket vizitës sime në SHBA, nuk kam harxhuar asnjë minutë kohë për tekat e mia, por takova dhjetëra kapitenë të ekonomisë botërore për tu shpjeguar planin ekonomik dhe ata do të vijnë këtu të investojnë në këtë vend”, theksoi Basha.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Dy akuzat e Prokurorisë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, ja sa vite burg rrezikon Saimir Tahiri

Përçarja e bandës së “Habilajve”, çfarë thonë në telefon të zemëruar pjestarët e bandës

Prokurorët shkojnë në Kuvend, kërkojmë zyrtarisht arrestimin e Saimir Tahirit (VIDEO)

VIDEO/ Edi Rama një kufomë politike që sillet vërdallë dhe flet si i çekuilibruar, deklarata e Bashës

Analiza e Agron Gjekmarkaj: Bravo çuna italianë, se për “çunat tanë”…

Lajmi i Fundit/ I bllokohet pasaporta Saimir Tahirit

Arrestimi i Tahirit është vetëm hapi i parë, Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Mandateve

Lajmi i Fundit/ Kërkohet arrestimi i Saimir Tahirit nga prokuroria

Vasili publikon mesazhet: “Nuk ishte e nevojshme të të përgjoja ty, more i mjerë, sepse…”

Habilaj u rrëfen italianëve për lidhjet me Policinë dhe mikun që kanë në zyrën e radarëve në Tiranë

Artikulli paraprakKreu i PS për Shkodrën “shigjeton” LSI : Ofrojnë vende pune, jo projekte punësimi
Artikulli tjetër⁠⁠⁠⁠⁠VIDEO/ Pamjet për herë të parë brenda “Kullës së ferrit” në Londër, rritet bilanci i viktimave