Ballina Kryesore Fushata/ Bllokohen tenderat deri në fund të zgjedhjeve

Fushata/ Bllokohen tenderat deri në fund të zgjedhjeve

SHPËRNDAJE

Vendimi i marrë në mbledhjen e fundit të Këshillit të Ministrave, lidhet me pezullimin e të gjithë tenderave dhe prokurimeve publike deri në ditën e zgjedhjeve, si pjese e marrëveshjes Rama-Basha.

Në këtë vendim lejohen vetëm blerjet emergjente, të cilat janë të domosdoshme për funskionimin e aparatit shtetëror.

Të gjitha institucionet publike kanë pezulluar plotësisht tenderat dhe prokurimet duke kryer vetëm shpenzimet emergjente, ndërkohë që vendimi i zbardhur është tërhequr për korrigjim.

Bllokimi i shpenzimeve është urdhëruar për të mos lejuar përdorimin e buxhetit për zgjedhjet. Por ky vendim ka shqetësuar jo pak ekspertët e Ministrisë së Financave, pasi ky
vendim mund të krijojë vështirësi në realizimin e shpenzimeve buxhetore, veçanërisht investimeve publike.


SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakShifra të frikshme/ Gallup: 56% e shqiptarëve duan të largohen nga vendi (FOTO)
Artikulli tjetërPrezantuesja e famshme Caroline Flack “topless” në Majorka (+16)