Ballina Politike Fushata elektorale përkon me muajin e Ramazanit, zgjedhjet do mbahen ditën e...

Fushata elektorale përkon me muajin e Ramazanit, zgjedhjet do mbahen ditën e Bajramit të Madh

SHPËRNDAJE

E qëllimshme ose jo, kjo vështirë të thuhet. Por Rama dhe Basha kanë vendosur si datë konsensuale për mbajtjen e zgjedhjeve, pikërisht 25 qershorin që përkon edhe me një ditë feste zyrtare siç është Bajrami i Madh.
Vlen të theksohet gjithashtu se edhe fushata 40 ditore elektorale do të përkojë pikërisht me muajin e Ramazanit, ku besimtarët myslimanë do të agjerojnë ndërkohë që politika do vijojë propagandën politike
Kujtojmë së për besimtarët myslimanë 25 qershori përkon me një ditë feste të veçantë sikundër është Dita e Bajramit Të Madh.

1Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakEMRAT/ Kush janë ministrat dhe drejtorët e rëndësishëm që do shkarkohen
Artikulli tjetërHorror në “Times Square”/ Shihni pamjet dramatike kur makina shtyp kalimtarët si birila në New York