Ballina Politike Habit Eduart Selami , me Bashën dhe pse nuk jam në listë

Habit Eduart Selami , me Bashën dhe pse nuk jam në listë

Eduard Selami nji nga më të vjetrit e PD ka thyer heshtjen pasi rezultoi që emri i tij nuk ishte në listën e deputetëve për zgjedhjet e 25 Qershorit.

Por sot, kur Topalli dhe Imami dolën publikisht dhe deklaruan se kërkojnë shkarkimin e Bashës për shkak se përjashtoi “të vjetrit” nga Partia dhe shkeli statutin, Eduard Selami ka vendosur të reagojë. Ai thotë se është koha për të mbështetur PD në fushatë dhe jo për t’ju kundërvënë asaj.

“Koha për fushate jo për analiza. Lista ka mbështetjen time. Suksese!”, shkruan Selami në rrjetet sociale.

Aktualisht mësohet se një pjesë e të përjashtuarve nga PD janë bërë bashkë në një nga kafet në qendër të Tiranës duke thurur “planet” për rrëzimin e Bashës. Ata ndodhen në Karlsberg (pas Presidencës) ku janë ulur bashkë Majlinda Bregu, Astrit Patozi, Jozefina Topalli, Arben Imami, Ridvan Bode dhe Keltis Kruja.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakEkspertët : Ndryshimi i motit ndikon në shëndetin mendor
Artikulli tjetërZgjedhjet e Qershorit – Kryemistri Rama ironizon rëndë Kreshnik Spahiun duke e quajtur “sorrë”