Ballina Kryesore Haki Çako flet “prerë” në lidhje me akuzat e LSI : “Jam...

Haki Çako flet “prerë” në lidhje me akuzat e LSI : “Jam dhe do vijoj të jem në krye të policisë”

SHPËRNDAJE

Haki Çako, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka dhënë një përgjigje kundrejt akuzave që LSI artikuloi ndaj tij. Luan Rama, një ditë më parë në një konferencë për shtyp kërkoi shkarkim të menjëhershëm nga puna për kryepolicin Çako pas denoncimit të rasteve të dhunimit të personave që mbështesin LSI.

Çako u shpreh se është në krye të një organizate të depolitizuar dhe do vijoj të jetë për sa kohë ja këkon detyra.

“Jam në krye të detyrës dhe do vazhdoj të jem, jam duke drejtuar një organizatë të depolitizuar”, tha ai për mediat.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Dy akuzat e Prokurorisë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, ja sa vite burg rrezikon Saimir Tahiri

Përçarja e bandës së “Habilajve”, çfarë thonë në telefon të zemëruar pjestarët e bandës

Prokurorët shkojnë në Kuvend, kërkojmë zyrtarisht arrestimin e Saimir Tahirit (VIDEO)

VIDEO/ Edi Rama një kufomë politike që sillet vërdallë dhe flet si i çekuilibruar, deklarata e Bashës

Analiza e Agron Gjekmarkaj: Bravo çuna italianë, se për “çunat tanë”…

Lajmi i Fundit/ I bllokohet pasaporta Saimir Tahirit

Arrestimi i Tahirit është vetëm hapi i parë, Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Mandateve

Lajmi i Fundit/ Kërkohet arrestimi i Saimir Tahirit nga prokuroria

Vasili publikon mesazhet: “Nuk ishte e nevojshme të të përgjoja ty, more i mjerë, sepse…”

Habilaj u rrëfen italianëve për lidhjet me Policinë dhe mikun që kanë në zyrën e radarëve në Tiranë

Artikulli paraprakXhafaj i del në krah Çakos, drejton gishtin nga Prokuroria
Artikulli tjetërKreu i PS për Shkodrën “shigjeton” LSI : Ofrojnë vende pune, jo projekte punësimi