Ballina Kryesore “Hiqni flamujt e PS dhe LSI se do ju shemb shtëpitë”, Xhelal...

“Hiqni flamujt e PS dhe LSI se do ju shemb shtëpitë”, Xhelal Mziu ngre duart në mbrojtje: E vërteta e deklaratës

SHPËRNDAJE

Xhelal Mziu kryebashkiaku i Kamzës ka reaguar pas deklaratës së tij që ka mbushur internetin ku ka thënë se çdo shtëpi që mban flamurët e PS dhe LSI do të shembet. Sipas tij kjo deklaratë është keqinterpretuar sipas oreksit politik dhe se e vërteta qëndron ndryshe.

Ai mbron veten duke thënë se deklarata e tij shkon për ata persona që kanë shtëpi të pa legalizuara dhe që mbrohen nën logon e partive si LSI dhe PS.

Deklarata e Xhelal Mziut.

“Fjala ime është nxjerr jashtë kontekstit, e interpretuar sipas oreksit politik dhe elektoral të qeverisë. Unë u jam referuar ndërtimeve pa leje, në shkelje të hapur të ligjit, që kanë shpërthyer gjatë kësaj fushate elektorale, dhe si mburojë kanë flamujt e PS-së dhe të LSI-së, dhe kandidatët e tyre që i nxitin këto paligjshmëri duke kërkuar votën në këmbim. Kërkoj ndjesë për keqkuptimet e krijuara me qëllim nga propaganda e Edi Ramës në lidhje me një deklaratë timen, të veçuar, të nxjerrë nga konteksti, e interpretuar sipas oreksit politik dhe elektoral të qeverisë. Në fjalën time në një takim me banorët e Valiasit unë u jam referuar ndërtimeve pa leje, në shkelje të hapur të ligjit, që kanë shpërthyer gjatë kësaj fushate elektorale, dhe si mburojë kanë flamujt e PS-së dhe të LSI-së, dhe kandidatët e tyre që i nxitin këto paligjshmëri duke kërkuar votën në këmbim. Gjatë gjithë punës sime, jam krenar që kam mbrojtur dhe kam punuar e shërbyer, që ndërtimet e njerëzve të ardhur në Kamëz e në Paskuqan nga gjithë Shqipëria, pavarësisht nga bindjet e tyre politike, të legalizohen, të urbanizohen, të marrin shërbime dhe banesat e tyre të kenë vlerë. Njeriu që shemb dhe prish, njihet fort mirë, ai është Edi Rama.”

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Kërkesa e Holandës për vizat, reagon Nishani: Alarm për të gjithë! Të pastrohet Parlamenti nga kriminelët

FOTO/ Pushimet luksoze të zëdhënëses së PD larg Shqipërisë

VIDEO/ Reperi i njohur çmend fansat në Jalë, shihni si e hapi koncertin në Folie Marine (Ekskluzive)

“Në Shqipëri vrasje, therje, krim dhe drogë, timonieri lëpin tepsinë!”, Berisha ironizon kryeministrin Rama

Rama ftesë qytetarëve që të bëhen pjesë e zyrës së re të bashkëqeverisjes: Edhe 1 javë kohë për të aplikuar

FOTO/ Makina superluksoze që po “çmend” Dhërmiun kushton gjysëm milion euro. Kush është biznesmeni që e ka?

Luana e shfaq veten si më e kërkuara, por komenti i të dashurit është ai që spikat më shumë

Radhën e ka Italia, pas sulmeve terroriste në Spanjë dhe Finlandë kërcënohet edhe vendi fqinj nga ISIS

Bllokohen 600 kg drogë në ujërat italiane, përfundojnë në pranga dy skafistët shqiptarë

Del ana e keqe e Maqedonisë, korçarët tregojnë kërcënimet: Do e shikosh çfarë do të të ndodhë pasi të kthehesh

Artikulli paraprakRama përgatit situatën: Pas gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar e kanë rradhën politikanët
Artikulli tjetërSulmi i Londrës/ Dalin momentet e arrestimit të agresorit (Foto+Video)