Ballina Kryesore Integrimi i Shqipërisë, mesazhi i i Romano Prodit në Tiranë: Vendi ka...

Integrimi i Shqipërisë, mesazhi i i Romano Prodit në Tiranë: Vendi ka përmirësime, por…

SHPËRNDAJE

Teksa ka qenë i pranishëm në konferencën “Roli i partnerëve në tranzicionin e Shqipërisë”, ish-kryeministri italian Romano Prodi vlerësoi rrugën e Shqipërisë drejt procesit të integrimit në BE.

Në fjalën e tij, Prodi theksoi se sa herë vjen në Shqipëri sheh ndryshime pozitive. Ai theksoi se vendet europiane duhet ta ndihmojë Shqipërinë dhe vendet që janë në proces integrimi për të bërë hapa përpara.

“Shqipëria po ecën në rrugën e integrimit. Sa herë vij në Shqipëri shoh ndryshime. Ne duhet të ndihmojmë me hapat e tjerë të ecim me këtë proces. Ne duhet të jemi optimistë për të ardhmen, pasi kohët më të vështira kanë mbaruar. Ishte vërtet unike në botë të ishe e izoluar në Europë dhe e shkëputur nga pjesa tjetër e botës. Lidhjet e vetme ishin me Kinën”, u shpreh ish-kryeministri italian Romano Prodi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakVIDEO/ Dalin pamjet, si vdiq në duart e policëve italianë 44-vjeçari shqiptar në Aeroportin e Milanos (Emri)
Artikulli tjetërKamioni me 2.5 ton drogë drejt Italisë, në pranga 2 zyrtarë të policisë dhe 2 doganierë (Emrat)