Ballina Politike Ish-ministrja reagon me tone të ashpra: Cila ministri do mbulojë barazinë gjinore?...

Ish-ministrja reagon me tone të ashpra: Cila ministri do mbulojë barazinë gjinore? Bëni qejf dhunues

SHPËRNDAJE

Nga një status në “Facebook”, një prej ish deputeteve të PDIU, Mesila Doda që nuk do të jetë prezente këtë vit tek Kuvendi i ri, ka dhënë reagimin e saj mbi shkrirjen e disa prej ministrive që kabineti “Rama 2” ia ka miratuar.

E revoltuar edhe nga vrasja e gjyqtares Hafizi nga bashkëshorti i saj ajo ka pyetur me të drejtë se kush do të mbulojë barazinë gjinore dhe makanizmin e referimit të dhunës në familje tashmë? 

Statusi i ish-deputetes.

Sa per kuriozitet… cila ministri do mbuloje barazinë gjinore dhe mekanizmin e referimit te dhunes ne familje???
Beni qejf dhunues… do i shkrijme te tera…

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakInter vazhdon rrugën e suksesit në kampionat, mund SPAL-in me rezultatin 2-0
Artikulli tjetërE pabesueshme se çfarë bën uragani “Irma”, deti mbulohet i gjithi nga rëra dhe zhduket