Ballina Politike Ismail Kadare flet për herë të parë mbi zgjedhjen e Gramoz Ruçit...

Ismail Kadare flet për herë të parë mbi zgjedhjen e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit: Çdo gjë që ka lidhje me krimet…

SHPËRNDAJE

Zgjedhja e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit ka qenë një prej temave më të përfolura këto ditë për të mos thënë ajo më e nxehta ku reaguan politikanë, ish politikanë madje edhe analistë e personazhe që nuk kanë shumë lidhje me këtë fushë.Sëfundmi ka ardhur reagimi i një prej shkrimtarëve më virtuoz dhe të talentuar që kemi pasur dhe që ka fituar shumë çmime jashtë mbi librat e tij. Ismail Kadare ka dh/në një intervistë për “News 24” ku teksa u pyet mbi shumë çështje arriti të pyetej edhe mbi vendosjen e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit dhe se cili është mendimi i tij.

“Çdo gjë që ka lidhje me krimet e një tiranie mban një seri pengjesh dhe në Shqipëri ka shumë pengje, që ne nuk na shkon në mendje, mbahen nga kjo gjë, nuk zbulohen nga kjo gjë, veprimtari, rryma të fshehta që gëlojnë akoma, që ne nuk i dimë nga e kanë burimin, sigurisht që mbahen të fshehta”, u shpreh Kadare.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakLuana Vjollca thyen rrjetin, plot 1 milionë klikime në një foto
Artikulli tjetërPse njerëzit e paaftë mendojnë se janë të aftë dhe çfarë i shtyn ato