Ballina Politike Kokëdhima apel qytetarëve: Bojkotoni zgjedhjet, medalja e turpit e qeverisë janë 56%...

Kokëdhima apel qytetarëve: Bojkotoni zgjedhjet, medalja e turpit e qeverisë janë 56% e shqiptarëve që duan të largohen

SHPËRNDAJE

Themeluesi dhe drejtuesi i Lëvizjes “Koço Kokëdhima”, i ka quajtur një medalje turpi për klasë politike, rezultatet e sondazhit të Gallup për Shqipërinë.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në “Facebook”, Kokëdhima apelon qytetarët që të bojkotojnë masivisht zgjedhjet e 25 qershorit.

Postimi i plotë në “Facebook”:

“Sot, 56 për qind e shqiptarëve duan të largohen nga vendi, po aq sa në Haitin e shkatërruar nga keqqeverisja dhe tërmeti. Është ironi e fatit të “luftosh” me Haitin për vendin e dytë në botë për të rriturit që duan të ikin në emigracion. Atje, si në kohën e diktatorit Dyvalje, njerëzit e thjeshtë tentojnë dëshpërimisht që të ikin me varka si refugjatë në SHBA. Ashtu si shqiptarët që nuk kanë lënë mënyrë pa përdorur që të ikin si azilantë ekonomikë në Europë.

Kjo është medalja e turpit për këtë qeveri. Në 44 muaj ajo ia arriti që t’i bëjë shqiptarët që të vetmen shpresë të kenë ikjen nga sytë këmbët. Këtu, të lumtur janë vetëm një grusht njerëzish, kryetarët e partive dhe oligarkët rreth tyre. 

Ndaj ne i kemi shpallur lufte pa kompromis kësaj kaste sunduese që do të ishte e lumtur edhe sikur vendi të zbrazej plotësisht nga rinia, njerëzit e ndershëm e të zotë dhe forcat e afta për punë. Që të mos përfundojmë në këtë skenar apokaliptik për Shqipërinë, Partia ZGJIDHJA kërkon reagim nga të gjithë qytetarët, të bojkotojmë masivisht zgjedhjet e 25 qershorit, t’i japim një mesazh të qartë refuzimi kësaj elite politike që nuk përtërihet:

#Bojkoto Zgjedhjet që Vidhen

#Refuzo Listat e Kryetarëve

#Përmbys Oligarkët e Korrupsionit

#Jo Konçensioneve Antikombëtare

#Mjaft me Gënjeshtrat e Politikanëve

#Mos Lejo Braktisjen e Vendit

#Rrëzo Tiraninë e Skamjes dhe Krimit

#Shtet Për Popullin

Vetëm kur të përmbushim këto kërkesa në Shqipëri do fillojë të ketë vend dhe të ardhme të pranueshme për popullin! Nëse je i shtërnguar nga represioni qeveritar të marresh pjesë në zgjedhje, vendos nje Z të madhe mbi gjithë fletën e votimit që ta kthesh atë në një votë të qartë refuzimi!” shkruan Kokëdhima.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakMakineritë që shesin pëlqime Instagrami po bëhen virale
Artikulli tjetërRama ironizon Voltana Ademin: S’merremi me këmbët e prishura të urës së atyre që qeverisin Shkodrën