Ballina Politike Kryebashkiaku i LSI-së kapet “mat” në fushatën elektorale, ja çfarë ka bërë

Kryebashkiaku i LSI-së kapet “mat” në fushatën elektorale, ja çfarë ka bërë

SHPËRNDAJE

Kryetari Bashkisë së Beratit, Petrit Sinaj mesa duket nuk e ka llogaritur mirë fuqinë dhe efektin e internetit kur ka bërë një gafë në “Facebook” teksa ka postuar një foto nga fushata elektorale që ka zhvilluar me disa punonjëse të bashkisë pa ditur bindjet e tyre politike. Ky postim mund t’i kushtojë Sinajt dhe mund të prekë edhe imazhin e LSI që këtë herë garon e vetme në zgjedhjet e 25 Qershorit.

Këtë vit fushata në institucione shtetërore dhe përdorimi ose detyrimi i punonjësve të institucioneve që të marrin pjesë në një fushatë si pasojë kërcënimi apo detyrimi dënohet me ligj por mesaduket ky ligj po thyhet shpesh dhe jo vetëm nga LSI por edhe partitë e tjera që i vendosin ligjet por në fund asnjëra nuk i respekton sepse në Shqipëri rregullat janë bërë për tu thyer…

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakDroga del nga trendi, fillon transporti Sirianëve në Shqipëri
Artikulli tjetër“Wonder Woman” shpallet filmi me fitim më të madh