Ballina Politike Kryeministri hedh poshtë shkrimin e shtypit grek: S’jam me pushime në Greqi,...

Kryeministri hedh poshtë shkrimin e shtypit grek: S’jam me pushime në Greqi, i bëj vetëm në Shqipëri

Pasi shtypi grek shkroi se Kryeministri i vendit tonë Edi Rama po relaksohet në brigjet e shtetit fqinj bashkë me bashkëshorten e tij në Parga ka ardhur edhe reagimi i tij ndaj këtij lajmi të rremë.

Nga një status në “Facebook” Rama bëri të qartë se nuk është me pushime dhe se kur të jetë momenti për të pushuar do të pushojë vetëm në vendin e tij. Ajo çfarë goditi nga statusi i tij ishte edhe pika e fundit ke statusi i tij, që do të jetë rregull për ministrat që të pushojnë në Shqipëri dhe jo jashtë. A është i vërtetë ky rregull? Mbetet për tu parë.

Statusi i Ramës në Facebook.

“Mediat greke thonë jam me pushime në Greqi?1.S’jam me pushime 2.Pushimet i bëj vetëm në Shqipëri 3. Ky do jetë rregull edhe për ministrat✌️?”

 

Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakPërfundojnë në pranga 4 persona, vidhnin transformatorët në Dibër dhe ktheheshin sërish në Tiranë
Artikulli tjetërMbas shumë kohësh shfaqet provokuese Eva Longoria, kalon pushimet e nxehta në Marbella