Ballina Politike Kryeministri Rama ironizon ftesën për debat televiziv të Bashës

Kryeministri Rama ironizon ftesën për debat televiziv të Bashës

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama i është përgjigjur ftesës së kreut të PD, Lulzim Basha për një debat televiziv.

Shefi i qeverisë tha në emisionin “Opinion” se nuk nuk ka ndërmend ta ndihmojë Bashën, i cili kapet si i mbyturi pas fijes së barit.

Si rrotullohet bota, dy muaj e kusur i lutesha Lulit dil të takohemi, tani thotë hajde në debat. Zakonisht politikanët që nuk kanë gjë për të humbur kapen pas fijes së barit dhe kërkojnë debat me ata që kanë gjera shumë më serioze për të bërë sesa një shfaqje që nuk i shërben askujt.Unë jam me njerëzit çdo ditë dhe pa pushim. Një shfaqje ku të shkëmbehen muhabete që njerëzit i kanë dëgjuar nuk kam ndërmend. Mbi të gjitha nuk jam këtu në këtë fushatë që të ndihmoj Lulin. Debati është një kërkesë e një politikani që s’ka gjë për të humbur dhe që kapet pas debatit për të tentuar të fitojë ndonjë gjë, nuk kam ndërmend ta ndihmoj. Qytetarët vetëm atë nuk kanë nëvojë të dëgjojnë” – tha Rama.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakSuperndeshja e Kristian Prengës, transmetim EKSKLUZIV në “DuaLajm.com”. Detajet e sfidës së kampionit (VIDEO)
Artikulli tjetërE pabesueshme se çfarë ndodh nëse provoni këto lëvizje me gishtat tuaj (FOTO)