Ballina Kryesore Kryeministri Rama nis me komunikimin e tij javor: Nesër do të tregojë...

Kryeministri Rama nis me komunikimin e tij javor: Nesër do të tregojë programin e ri të qeverisë në Kuvend

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar me komunikimin e tij javor ku këtë ditë të diele ai u shpreh se qeveria e tij është gati ta nisë punën e saj nesër pasi u betuan në parlament.

Normalisht edhe ai e nisi fjalën e tij me Gramoz Ruçin i cili ka qenë epiqendra e bisedave të sotme nga rrjedhja e votave prej deputetëve të PD. Ai gjithashtu shpreh keqardhje për gjithë ato persona që tentuan dhe vazhdojnë të tentojnë të hedhin baltë mbi kryetarin më të ri të kuvendit.

“Dje zgjodhëm kryetarin e ri të Kuvendit, që do të jetë garant i bashkëjetesës mes mazhorancës dhe opozitës. Keqardhje për sulmet ndaj tij si jehonë e zbrazëtisë së ideve të opozitës. Ndryshimi i cilësisë në Kuvend do të duket nën drejtimin e tij. Kuvendi s’do jetë më klubi i fjalëve pa rend dite e pa kufij, etik dhe kohor, në një lumë fjalësh për hesape partiake e personale. Nesër do të tregoj programin e qeverisë në Kuvend. Qeveria do të bëjë betimin nesër e do nisë menjëherë nga puna. Qeveria do të vendosë Vitin e Skënderbeut si dhe do të vendosë për lehtësimet e para të barrës së burokracisë nga shpatullat e njerëzve të zakonshëm. Ne kemi më shumë certifikata të prodhuara në vit se sa popullsia jonë, 4.5 milionë në vit. Një kohë e gjatë për të pritur një shërbim, një dokument. Me çertifikatën do të nisë eliminimi i dhjetëra milionë udhëtimeve, radhëve e kontakteve në sportelet e zyrave të shtetit, por prisni dhe 2.7 ditë siç pritët 27 vite për të ndjerë lehtësimin nga rraskapitjet në zyrat e Shtetit,” u shpreh Rama.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakTjetër revoltim ndaj Bashës, ish-deputetja e PD: Turp. Ende të shokuar!
Artikulli tjetërJa kush janë 10 profesionet më të paguara dhe që nuk ju kërkojnë një diplomë për të punuar