Ballina Kryesore Kryeministri Rama nuk i kursen ironitë në Kuvend, nga “delli profetik” tek...

Kryeministri Rama nuk i kursen ironitë në Kuvend, nga “delli profetik” tek falli që duhet të hedhë LSI

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama është përgjigjur me kujdes çdo pyetje të dërguar nga LSI ku nuk kanë munguar as ironitë si përgjigje për pyetjet e drejtuara ndaj kryeministrit.

Pyetjes se: “A do vijojë Shëndetësia falas, ai iu përgjigj duke i kujtuar bashkëqeverisjen.
“Ne s’jemi bërë pishman që qeverisëm bashkë 4 vjet, jo për këtë shërbim kaq të lartë të Shëndetësisë falas”,- tha Rama.

Për pyetjen e çarjes së tubacioneve të ujërave të zeza gjatë sezonit turistik në Sarandë e Himarë, Rama tha se kërkonte një “dell profetik”.

Ai shtoi se: “Nëse do çahen apo jo tubacionet në Sarandë, Ksamil etje, ku zbatimi i projektit është kontraktuar, financohet dhe subvencionohet nga Komisioni Europian, për këtë hidhni fall”.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakRama ironi me pyetjet nga foltorja e Kuvendit: Duhet të pyesim Akademinë e Shkencave para se të shkrihet…
Artikulli tjetërÇfarë do t’u ndodhë këtë javë? Zbuloni parashikimin e astrologut të njohur ndërkombëtar, Oscar Cainer