Ballina Politike Kryeministri Rama i qëndron fjalës, paralajmëron sërish “të fortët” e drogës: S’do...

Kryeministri Rama i qëndron fjalës, paralajmëron sërish “të fortët” e drogës: S’do ndalemi deri kur të kapim feudalin e fundit

SHPËRNDAJE

Gjatë një bashkëbisedimi që Kryeministri Rama pati me 3 gazetarët e televizioneve të ndryshme ai ka folur edhe për planin që qeveria e tij e re ka për të kapur baronët e drogës dhe të nxjerrë para drejtësisë ata.

Pasuritë e tyre janë të pajustifikueshme dhe kjo tregon që ata janë në shenjestër tashmë nga policia e shtetit dhe është vetëm çështje ditësh para se të dalin zbuluar përballë shtetit. Ai shpjegoi se do të vinte një plan operacional në zbatim tashmë që të bëjë të mundur nisjen dhe përfundimin e duhur me sukses të operacionit. Rama ka premtuar se sdo të ndalet deri në momentin që feudali i fundit do kapet.

“Plan operacional i detajuar që do jetë i kopsitur në mënyrë legale, që mos jetë një operacion që nis me sukses e më pas dështon. Do të shtrijmë këtë proces deri kur feudali i fundit të jetë dorëzuar. Se kjo histori feudalësh e të fortësh duhet të mbarojë. Kush ka pasuri si ato me katër rrota, e shtëpi e s’ka bërë asnjë ditë punë në jetën e vetë, do kontrollohet e do kalbet në burg nëse i ka bërë me para të pista,” tha Rama.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakBurrat nuk zënë mend, sërish dhunë në familje teksa rrahin nënën e tyre dhe vëllain
Artikulli tjetër7 grindjet ku mashkulli nuk ka shans të fitojë ndaj femrës dhe del gjithmonë humbës