Ballina Politike LSI nxjerr jashtë loje PD , mendon veç për PS

LSI nxjerr jashtë loje PD , mendon veç për PS

SHPËRNDAJE

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama thotë se LSI luftën për të dalë i pari e ka me PS-në për të më ekzaktësisht në 4 qarqe përfshi Tiranën ndërsa shprehet i bindur se në Berat dhe Gjirokastër është forcë e parë LSI dhe nuk njeh konkurrencë.

“Ne jemi në garë për të dalë forcë e parë. dhe të bindur se kjo është zgjidhja më e mirë. LSI në Tiranë është e barabartë në garë me PS-në dhe se luftojmë përballë PS për vendin e parë në Tiranë, Durrës Elbasan, Fier. Ndërkohë që jemi absolutisht të parë në Berat e Gjirokastër. Sfida jonë është angazhimi për drejtim të LSI, forcë e parë.” 

 

“Të mos humbas kohën me ata që luftojnë për vendin e tretë” tha Luan Rama duke mënjanuar ti përgjigjej pyetjes së një gazetari lidhur me Partinë Demokratike

Në një konferencë për median organizuar sot në mesditë, Luan Rama tha se rritja e LSI-së është disa herë më e madhe referuar rezultateve që ajo ka arritur  prandaj ” të tjerët janë të çoroditur në panik prej rritjes së LSI”

Luan Rama i kushtoi dy vargje të Migjenit “Rrugës për në theqafje këtej pari i ranë”

Nënkryetari ftoi kandidatët dhe strukturat e elektoratit të LSI-së të kenë në fokus qytetarët dhe përmirësimin e jetesës së tyre dhe me seriozitet të përqëndrohen tek programi i LSI-së për uljen e taksave dhe krijimit të vendeve të mirëpaguara

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakNASA zbulon misionin e parë historik në Diell
Artikulli tjetërKleopatra , 8 fakte që si dini për gruan e hekurt !