Ballina Politike LSI sulmon Ramën : Nuk mbajmë përgjegjësi për drogën e Tahirit dhe...

LSI sulmon Ramën : Nuk mbajmë përgjegjësi për drogën e Tahirit dhe konçensionet e Beqjas

Dritan Kaba, këshilltari politik i Grupit Parlamentar të LSI-së nëpërmjet një statusi në faqen e tij në “Facebook” ka sulmuar ashpër kreun e qeverisë.

Ai akuzon ish ministrin Tahiri si person të implikuar në trafikun e drogës dhe ish ministrin e Shëndetësisë për konçensione. Gjithashtu ka sulmuar dhe ish ministren e Arsimit, Lindita Nikollën për reformën në Arsimin e Lartë.

Ky është statusi i Kabës në “Facebook”

“E. Rama: LSI s’merr pergjegjesi per ato qe nuk shkojne!?
Po per cfare te marre pergjegjesi per drogen e Tahirit, koncensionet e Beqes apo per taksat e qytetareve qe Nikolla, me corben e gatuar te emertuar “reforma ne arsim” ja jep universiteteve private?!”