Ballina Politike Luan Rama lëshon deklarata të forta drejtuar Haki Çakos

Luan Rama lëshon deklarata të forta drejtuar Haki Çakos

SHPËRNDAJE

Akuza të rënda vijnë drejt Drejtorit të Policisë së Shtetit Haki Çako.Nënkryetari i LSI-së Luan Rama u shprehur se ai përdoret nga dora e kartelit të drogës.

Ai deklaroi se Ministri i Brendshëm duhet të fusë ne rrugë të drejtë sa më shpejtë të jetë e mundur pasi policia po përdoret nga kartelet e drogës.

Gjithashtu ai iu drejtua dhe  zv.kryeministres Ledina Mandija, e cila ka në drejtim
Task-Forcën që të analizoj punën e bërë nga policia e Shtetit.

Deklaratat ai i bëri gjatë deklaratës të përbashkët me kreun e njësisë administrative numër 2 Elez Gjoza, ndaj të cilit nisi një procedim penal për korrupsion pasiv në zgjedhje.

 

DEKLARATA E LUAN RAMËS
Zoti Gjoza si personi i atakuar pa të drejtë ka bërë denoncim në prokurori për kallëzim të rremë dhe shpërdorim detyre nga ana e punonjësve të policisë që janë marrë me këtë çështje. Ftoj pProkurorin e Përgjithshëm të hetojë me përgjegjësinë e ligjit dhe të nxjerrë para ligjit çdo abuzues e falsifikator që përpiqet të përdorë institucionet e shtetit për tu hakmarrë apo për t’u bërë presion qytetarëve.

Dua ta ndaj njëherë e mirë përgjegjësinë e drejtuesve të Policisë nga roli i përgjegjshëm i Policisë së Shtetit. E ftoj Ministrin e Brendshëm që të vërë në shinat e zbatimit të ligjit veprimtarinë e Policinë e shtetit sepse nuk mundet që policia e shtetit të merret peng siç u mor për të mbjellë kanabis. E ftoj zv.kryeministrin në cilësinë e njësisë së Task-Forcës të analizojë rolin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit që nuk mund të fshihet nën petkun politik. Karteli i drogës vazhdon të ketë në dorë Drejtorin e Policisë së Shtetit dhe po vazhdon ta përdorë.

Zgjedhjet e 25 qershorit do ta ndajnë përfundimisht Shqipërinë e kanabisit nga Shqipëria e të ardhmes. E kuptoj që rritja e forcës politike dhe mbështetjes së qytetarëve ndaj LSI-së i ka vënë në panik, por kjo është në të keqen e tyre. I ftoj punonjësit e policisë në detyrë të mos kthejnë mbrapa një arritje cilësore dhe të mos lejojnë të përdoren si instrumente politikë. Zgjedhjet e 25 qershorit, me apo dëshirën e Haki Çakos apo atyre që e komandojnë pa dijeninë e Ministrisë së Brendshme do t’i fitojë LSI, do t’i fitojnë qytetarët shqiptarë.

 

 


 
Ads by Revcontent
 

Trendet Sot

 
I 5 Abiti Da Sposa Più Belli Della Storia
 
 
Amici, Non Avrete Bisogno Del Viagra Se Farete Questa Cosa Una Volta Al Giorno
 
 
Le 5 Mamme Vip Più Belle Del 2017
 
 
Una Ragazza Adolescente Guadagna Milioni Online
 
 
Brucia 5kg a Settimana! Farlo Facilmente! Metodo Testato. Leggi Di Più!
 
 
Do You See It? Photo of German Medical Center in 1944 Reveals Shocking Secret
 
KOMENTO
 

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakPas 1 viti celulari juaj do të karikohet për minuta
Artikulli tjetërDe Biasi drejt Kinës/Çfarë pritet të ndodhë pas ndeshjes me Izraelin?